Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на недавній пресконференції оголосив про перегляд урядом критеріїв для бронювання працівників від мобілізації.
За його словами, нова система буде заснована на середній заробітній платі, рівні сплати податків як окремими особами, так і компаніями, а також впливі підприємства чи цілої галузі на економіку країни, повідомляє liga.net.
"Ми маємо намір зробити цей процес більш справедливим", - наголосив Шмигаль, зазначивши, що наразі від мобілізації заброньовано близько 700 тисяч осіб.
Прем'єр додав, що пріоритет у бронюванні залишиться за підприємствами, визнаними критично важливими для економіки, але тепер додаткові можливості для отримання броні будуть надані тим, хто вносить значний вклад у державний бюджет через податки.
Якою буде максимальна пенсія у 2025 році: чи очікувати українцям на підвищення виплат
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
"Наприклад, мова йде про підприємства з податковим навантаженням вищим за середнє по галузі. Офіційно такого показника не існує, але інформація надається Податковою службою", - пояснив Шмигаль.
За його словами, необхідність у зміні підходів до бронювання викликана потребою держави максимально використовувати власні доходи для підтримки армії.
"Один захисник на фронті має бути забезпечений вісьмома працюючими громадянами. Якщо ця пропорція менша, ми втрачаємо ефективність. Це означає, що ми не зможемо забезпечити потреби наших сил безпеки та оборони", - підкреслив прем'єр.
Нагадуємо, чинні правила бронювання співробітників були затверджені Кабміном постановою №76 від 27 січня 2023 року.
Відповідно до документа, можливість забронювати до 50% своїх військовозобов'язаних працівників отримали підприємства, що відповідають визначеним критеріям важливості для економіки.