Заступник міністра юстиції України Олена Висоцька поділилася своєю думкою щодо можливої мобілізації засуджених. З її слів, військові мають різні точки зору на це питання: від категоричного засудження до готовності закликати ув'язнених у великих кількостях.
Якщо військові не бажають включати конкретну людину до складу, Міністерство юстиції готове враховувати їхні переваги, повідомляє джерело.
Однак, як каже чиновниця, цей процес має пройти через суд, і тут важлива роль дискусій у парламенті та запитів від військових.
Щодо надання зброї засудженим, Висоцька каже, що це може мати різні форми, залежно від характеру скоєних злочинів.
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Якою буде максимальна пенсія у 2025 році: чи очікувати українцям на підвищення виплат
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Навіть людина, яка вчинила вбивство, у деяких випадках може бути мобілізована, проте її позбавлять доступу до зброї.
"Звичайно, можна говорити про схильність до агресії. Але якийсь час пенітенціарна система працювала з цією людиною. І ми маємо оцінку ризику повторного вчинення правопорушення. Ми можемо використовувати його, щоб вирішувати питання зброї."
Основне завдання держави, за словами Олени, – забезпечити виправлення ув'язнених та успішне їх повернення у суспільство .
Не кожен засуджений вважається небезпечним, і тому важливими є зусилля щодо реабілітації та адаптації ув'язнених, щоб забезпечити їх безпечну та ефективну участь у громадському житті після відбування покарання.
Крім того, Знай.ua повідомляв, " заспокоїли" газовим балончиком і повалили на землю кулакам: ТЦК Одеси знову потрапили у скандал
Також наш портал інформував, з кандальний закон про мобілізацію: чи блокуватимуть рахунки та кого звільнять від призову
Раніше Знай.ua стало відомо про те, що ТЦК під загрозою колапсу: експерт попереджає про можливу кризу