При врученні повісток представники ТЦК часто посилаються на статті 210 та 210-1 Кодексу про адміністративні правопорушення.
Проте, на жаль, іноді військкоми та співробітники поліції вживають маніпулятивних дій, коли згадують зазначені статті Закону.... адвокат Володимир Крекотень пояснює в Instagram, що поняття "розшук" та статті 210, 210-1 КУпАП України не можуть застосовуватися в одному контексті.
Тому, коли представник ТЦК чи коп повідомляє, що ви перебуваєте у розшуку за згаданими статтями, таке твердження можна розцінювати як свідому маніпуляцію з боку державних службовців.
Юрист зазначає, що згідно зі статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти виключно на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Жоден із чинних законів не наділяє військкомати повноваженнями оголошувати будь-кого у розшук, у тому числі за статтями 210 та 210-1 КУпАП.
Пенсіонерів ощасливлять допомогою: заплатять по 4000 гривень
Пахатимемо до самої старості: влада хоче відправити на роботу пенсіонерів і людей з інвалідністю
На блокпостах у водіїв почнуть вилучати права: кого каратимуть
Українцям приготували нову виплату у 4 тис. гривень, але не всім: хто потрапить у списки "обраних"
"Розшук - це категорія кримінального процесу, яка може застосовуватися виключно до підозрюваного або обвинуваченого у кримінальному провадженні за мотивованим рішенням слідчого, прокурора або судді на підставах, встановлених статтями 281, 335 Кримінального процесуального кодексу України", - додає він.
Вимагайте назвати номер кримінального провадження та надати реквізити відповідного рішення слідчому, прокурору чи суду про оголошення вас у розшук.
Нагадаємо, "хвилююся...": колишній Тринчер Олександр Волошин зізнався, чи ходив він до ТЦК
Як повідомляв "Знай.uа", загальна мобілізація жінок: військова зробила жорстку заяву
Знай.ua писав, посилення мобілізації: скільки чоловіків отримають повістки вже скоро